Platová očekávání a pud sebezáchovy

Platová očekávání uchazečů o práci klesají. Informoval o tom server Novinky. V soukromé sféře díky krizi platová úroveň rovněž poklesla. A co naši milí zaměstnanci a jiní činitelé placení z veřejných prostředků?

Ti samořejmě vedeni pudem sebezáchovy protestují a argumentují tím, že nebudou doplácet na krizi, kterou nezavinili a vinu házejí na naše politiky. Kalousek musí být polichocen tím, že je mu přisuzována zásluha za všeobecný pokles světové ekonomiky — to by snad nesvedl ani Dart Vader, a ten byl podporován Temnou stranou Síly. Soudci dokonce usoudili, že snížením platů by přišli o svou soudcovskou nezávislost — jak vidno čeští soudci mají schopnost uhájit svou nezávislost i na ekonomické situaci.

Odboráři, komunisté a konečně i sociální demokraté by si měli zopakovat Kapitál od Marxe, aby si připomněli, že výkyvy hospodářského cyklu (tedy periodické krize) jsou společenský zákon kapitalismu. Pokud se chtějí mít stále stejně, musejí se přestěhovat jinam, třeba do Severní Koreje.

Zdroj: Novinky

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace