Je něco shnilého v ČLK

dabel

Ať již je rétorika lékařů vedených Českou lékařskou komorou (ČLK) jakákoli, myslím si, že jde především o boj za platy. A o spravedlnosti jejich požadavků mám pochyby: měli by své představy srovnávat ne s lékaři v zahraničí, ale s jinými vysokoškolskými profesemi ve veřejné sféře.

Navíc se zdá, že poslední dobou ve svých projevech přitvrzují, a to takovým způsobem, že to považuji za zoufalství někoho, komu teče do bot. Taky mi vadí, že se v médiích rozebírají jen důsledky pro pacienty, opatření misterstva, situace v oborech, ale nikdo zatím nekomentoval podstatu — tedy oprávněnost požadavků!

V těchto dnech vedení ČLK odvolalo z vědecké rady jejího předsedu Aleše Hermana a členku Janu Hercogovou. Na protest proti tomuto rozhodnutí odešli z rady i čtyři uznávaní odborníci – Jan Pirk, Pavel Pafko, Vladimír Palička a Pavel Dungl. To je situace, která nesvědčí o zdraví samotné ČLK.

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace