Návrat nemusí být jednoduchý

Odchod

Jak dnes informovala média, výpověď jako prostředek odborového vyjednávání může mít svá úskalí. Část vedoucích nemocnic totiž uvažuje o tom, že nevezme automaticky zpět všechny lékaře, kteří dali protestní výpověď. Jsem zvědav, co na to řeknou lékařské odbory, ale nevím, zda mají reálnou šanci s tím něco udělat. Stěží totiž mohou chtít na vládě, aby vytvořila politický nátlak na ředitele nemocnic, že mají vzít všechny zpátky.

Bylo by to problematické jak právně, tak věcně. Ukázalo se totiž, že ředitelé nemocnic již některá uvolněná místa obsadili jinými uchazeči, jednak výpovědi využili k reorganizaci a ke zrušení některých míst bez toho, aby museli platit odstupné. Konec konců optimalizace systému a jeho zefektivnění byl koneckonců jeden z požadavků lékařských odborů.

Jen si nejsem jist, zda všichni členové, kteří dali výpověď, si byli vědomi toho, že také může být zefektivnění dosaženo na úkor právě jejich pracovního místa. Sestrám a ostatním zdravotnickým pracovníkům to jasné asi bylo (proto se k výpovědím nepřipojili). Uvidíme, jestli si to uvědomí i jiné profese, které jsou také adepty na protesty za vyšší platy.

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace